PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245950}
7,6 84 118
ocen
7,6 10 1 84118
7,6 30
ocen krytyków
Plac Zbawiciela
powrót do forum filmu Plac Zbawiciela

Film, moim zdaniem powinien być poprowadzony do końca, zgodnie ze wcześniejszymi portretami psychologicznymi bohaterów. Końcowe wyłamanie się Bartka i obciążenie siebie, wypada sztucznie. Gdyby główna bohaterka została skazana, wypadłoby to bardziej przekonująco. A wydźwięk filmu o ludzkich potworach i ofiarach, o tym jak łatwo człowieka zniszczyć psychicznie, byłby bardziej dobitny. Co nie zmienia faktu, że "Plac Zbawiciela" jako całość, ogląda się znakomicie, nieprzyjemnie znakomicie. Solidne 8/10.

David_Ames

zgadzam się w 100% z powyższą wypowiedzią.
nie rozumiem skąd ten nagły zwrot w zachowaniu Bartka.
czy wzięcie na siebie winy przez niego miało być jakimś akcentem optymistycznym?
jeżeli tak, to zupełnie niepotrzebnym i nienaturalnym, przynajmniej dla mnie, bo już wyrosłam z tego etapu na którym człowiek chce by kino przeniosło go do lepszego świata.
niemniej jednak film to dowód na to, że Polak potrafi, a Krauze to bardzo dobry reżyser umiejący zaniepokoić widza.

ocenił(a) film na 8
Flowerpower

Moim zdaniem dopiero wtedy do Bartka dociera ze to była jego wina że przez niego mógł stracić dzieci, że doprowadził kobietę którą kiedyś kochał do takiego stanu i coś w nim pękło był tylko Człowiekiem... To matka chciała by osądzili Beatę on podzielał to zdanie dopóki nie zrozumiał że gdyby wcześniej się tak nie za chował wszystko mogło być inaczej... Wtedy wziął winę na siebie... Moim zdaniem może być to prawdziwe bo wątpię żeby wytrzymał ze spokojem na wolności wiedząc że to głównie przez niego Beata musi odsiadywać wyrok a bardziej jest wykończona fizycznie i psychicznie raczej nikt nie jest tak twardy by być jak skała.

ocenił(a) film na 8
pawell190

To są pobudki, które z oczywistością nam się nasuwają, jako wyjaśnienie jego postępowania. Ale chodzi tu o coś innego, że w filmie wypada to sztucznie, bo staje się nagle. W fabule nie ma zaznaczonych żadnych przesłanek, świadczących o tym, że Bartek może się zmienić. Prędzej podejrzewałbym o to jego matkę, która w niektórych momentach, pokazuje ludzką twarz. Dlatego zmiana w zachowaniu Bartka, wydaje się "wyjęta z kapelusza".

ocenił(a) film na 8
David_Ames

Masz rację teraz się z Tobą zgodzę :) Mogli jakoś Bartka ukazać bardziej ludzkiego a tak fakt wyszło to za szybko... Pozdro

ocenił(a) film na 8
pawell190

Również pozdro

ocenił(a) film na 10
David_Ames

11/10 Arcydzieło!!! Pokazuje naszą polską rzeczywistość ;/

Wrestler

@ David_Ames
zgadzam się w 100%



Obejrzałem film dziś i jestem... przygnębiony :(
Film jest bardzo, ale to bardzo poruszający. Mistrzowsko zrealizowany i w niepowtarzalny sposób pokazujący nieuchwytne niuanse ludzkich dramatów, których na co dzień w okół nas są tysiące... a jednak ich nie dostrzegamy.

Oglądając tak przejmujący film mamy możliwość poczuć się, jak Beata...

To jeden z takich obrazów, których nie nazwę arcydziełem kina, ale pozostaje ślad w sercu już na zawsze...



UWAGA SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UWAGA SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UWAGA SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UWAGA SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!UWAGA SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!UWAGA SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
UWAGA SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do samej treści filmu - zupełnie nie rozumiem dlaczego Beata do tego się na końcu posunęła... To znaczy, jeśli miała z
ami
ar za
bi
ć swoje dzieci, to mimo całej tragedii jaką przeszła oznaczałoby to dla mnie, że nie dość je kochała...

Oczywiście osądzenie jej jest bardzo trudne tak do końca, ponieważ nie wiem jak ja bym postąpił na jej miejscu... Pewnych rzeczy o sobie nie wiemy...



Zasłużone 9/10 ode mnie

ocenił(a) film na 8
Flowerpower

Ten nagły zwrot pochodzi... z życia. Krauzowie inspirowali się autentyczną warszawską historią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones