PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245950}
7,6 84 140
ocen
7,6 10 1 84140
7,6 30
ocen krytyków
Plac Zbawiciela
powrót do forum filmu Plac Zbawiciela

Na szczęście dotrwałem do końca tej produkcji i stwierdzam, że zniekształca on obraz rzeczywistości. Tak źle na pewno nie jest i raczej mamy tu przedstawione marginalne sprawy, a nie coś, co jest codziennością w polskich domach. Dlatego daję dość niską ocenę 2, bo po prostu nie zgadzam się z tym filmem i parę inny rzeczy też mi sie nie podobało (scenografia i aktorstwo przede wszystkim)

ocenił(a) film na 9
kina_fan

ale ocena 2 to chyba jednak za mało ..... ile w takim razie dasz "Ciachu" ? :) -2 ?

jeśli chodzi o mnie to za każdym kolejnym razem gdy oglądam ten film daje mu coraz wyższą ocenę. Podobnie jak większość, pierwotnie oceniłem go jako sztampowe nudne polskie kino dramatyczne, trochę jednak dorosłem i z każdym dniem dostrzegam w życiu schemat walki jaka każdy młody człowiek musi podjąć a która została doskonale i bardzo dobitnie przedstawiona w tym filmie. Przede wszystkim uderza mnie autentyzm, wiarygodność tego obrazu. W obliczu zalewu naciąganych historyjek jakie serwują nam polscy reżyserzy ta jest do bólu autentyczna i z każdym kolejnym dniem mojego życia staje się dla mnie jeszcze bardziej wiarygodna....

Mówiąc krótko - ostatnim tak dobrym dramatem polskiej produkcji jaki miałem okazję obejrzeć był film "Kobieta samotna" Agnieszki Holland. Głębokie i prawdziwe emocje dzięki którym utożsamiamy się z bohaterami filmu w każdej jego minucie. Polecam mimo wszystko.

ocenił(a) film na 9
kina_fan

Film ma głębsze przesłanie, nie chodzi o to że w każdym polskiej rodzinie jest podobnie, analizując fabułę można dostrzec to, że reżyser chciał przekazać coś więcej a dobry i w miarę obiektywny Polak bez problemu dostrzeże, że film mówi o ogólnych trudnościach jakie napotykają młodzi ludzie, małżeństwa, jak trudno w Polsce jest osiągnąć coś swojego, odnaleźć się w brutalnej rzeczywistości, tu reżyserzy poszli na całość i ukazali skrajne rozwiązane, gdzie słaby mężczyzna zamiast dbać i walczyć o swoje wybiera fatwy sposób na dogodne życie, staje się utrzymankiem kobiety - porzucając swoją rodzinę, w większości rodzin mężczyzna nie poddaje się i wspólnie z rodziną walczy o dobre jutro, o wartości, co w dzisiejszej Polsce nie zawsze jest łatwe, wśród tylu wyzyskiwaczy i oszustów, powierzchowne patrzenie i branie pod uwagę reklam filmu może gubić ludzi i sprawiać, że gadają takie głupoty, nie umieją dostrzec głębi i zrozumieć poprzesłania, ale co tu mówić skoro większość młodych ludzi ma problem z czytaniem ze zrozumieniem, mhm żeby tylko przecież młodzi ludzie mają problem z czytaniem i pisaniem po polsku, najlepiej zrobić sobie mini ,, żółte papiery'' i machać nimi przed oczami egzaminatorów, bo i po co się uczyć ortografii !!!! a co dopiero zrozumieć film?

ocenił(a) film na 8
odylena

Najdłuższe zdanie jakie w życiu czytałam... Czasem warto zrobić kropkę, wtedy przekaz staje się jaśniejszy.

ocenił(a) film na 7
Anahit

Spociłeś się czytając? Pełna zgoda z postem powyżej.

kina_fan

uwazam ze film jako dramat jest dobrze zrealizowany, bo po wyjściu z kina byłam wku*wiona że musialam na to isc, bo nei lubię takich filmów. jeżeli w polsce każda rodzina tak wyglada tzn jest lekko patologiczna(bo matka przeciez próbuje uśmiercic swoje dzieci), to gratuluję. Dlaczego ja się pytam, w Polsce nie można zrobic jakiejś dobrej komedii? bo chyba takowej od jakiś 15-20 lat nie mieliśmy. albo np film akcji(niech nikt mi nie wyjezdza z weekendem, bo zastrzelę i innymi gniotami).

Niestety polski film to:a) albo dramatyczny dramat, czasami do niego wrzuca się gołe dupy i cycki albo b) film akcji z ku*wami co drugie słowo, gołymi cyckami i dupami c)komedia romantyczna, która jest tak denna, że można to obejrzec jako dobranockę przed snem, aby się lepiej spało.

Niestety tak wygląda polska kinematografia. I mimo, iż ten film jest napewno dobry, neistety musiałam wysiedziec i się wymęczyc na nim, gdyż z natury wysiedziec na dramatach nie mogę.

Eryniae

Na szczęście nie wygląda tak "każda" rodzina bo to niemożliwe ale jest naprawdę dużo podobnych może nie analogicznych przypadków, gdzie dodatkowo pojawia się problem alkoholizmu czy narkomanii, wystarczy tylko baczniej obserwować otoczenie a nie być zapatrzonym w czubek własnego nosa.

Film nie jest nudny wręcz przeciwnie, trzeba jednak dojrzeć do tego aby go zrozumieć, nie każdy tez obdarzony jest empatią i potrafi przeżywać film wraz z bohaterem.

ocenił(a) film na 5
Konstancja

ja powiem tak: doceaniam, ale mi się nie podoba. dlatego daję 5. są rzeczy które trudno wyjaśnić i dla mnie to właśnie sprzeczne uczucia nt. tego filmu.

ocenił(a) film na 10
kina_fan

a z tym ze film jest na faktach to sie zgadzasz? ze takie wydarzenia mialy miejsce, jak nie to pogodz sie z tym ze akurat to sie naprawde stalo;/

jak sie ciachu daje 10 to wszystko jasne

boo2

o czym tu w ogole dyskutowac. wystarczy przejrzec najwyzej oceniane filmy "fana kina" ;]

ocenił(a) film na 10
iridium.shine

własnie miałam napisać to samo
Gulczas a jak myslisz 10 - nie mialam przyjemnosci ogladac ale pewno aktorstwo pierszej miary
Plac Zbawiciela 2 hmmm

kina_fan

Niezly jestes, zobacz jak sie wszyscy dali zrobic. Trolling pierwszej jakosci

ocenił(a) film na 8
Skowron91

nie macie nawet pojęcia co piszecie....

ocenił(a) film na 8
kina_fan

mając na uwadze Twój gust filmowy, zdziwiłabym się bardzo, gdybyś temu filmow dał więcej. Ale się nie dziwię. Wszystko jest jak być powinno :-)

kina_fan

Gość dał 10/10 za "Ciacho", o czym my dyskutujemy?:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones