PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245950}
7,6 84 118
ocen
7,6 10 1 84118
7,6 30
ocen krytyków
Plac Zbawiciela
powrót do forum filmu Plac Zbawiciela

Oglądając ten film zdałam sobie sprawę, że to chyba najsmutniejszy polski film. Znacie smutniejsze ? Przerażająca prawda o młodym małżeństwie, zagubionym, nieradzącym sobie. Matka/teściowa, która niby z jednej strony stara się pomóc, a z drugiej bruździ. Dziewczyna ze wsi, dwoje dzieci, brak perspektyw. Nie chcę za dużo treści napisac, ale ogólnie było mi smutno i coraz smutniej i taki jakiś bezsens mnie zaczął ogarniac. Ale to prawda co powiedziała znajoma bohaterki "możesz się nad sobą użalac, albo zacząc działac". Chyba w tym sedno. Chociaż z drugiej strony, gdy wykazała inicjatywę nie miała żadnego wsparcia. I tak się czasem wszystko sprzysięga przeciwko...

majkalipcowa

To film ponadczasowy. Po prostu - lekcja życia. Kto będzie chciał, wyciągnie z niego wnioski dla siebie.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Według mnie nie tylko najsmutniejszy, to wręcz równia pochyła. Emocjonalna miazga jak w "Requiem dla snu". Oglądasz film scena po scenie i widzisz beznadziejność położenia bohaterów, myślisz sobie, że przecież musi być jakieś wyjście, ale życie okazuje się mniej łaskawe a kiedy myślisz sobie, że już więcej cierpienia nie da się znieść, to dowala nowe. Hmm..lekcja życia-dobrze powiedziane i oby tylko lekcja życia na ekranie ^^

ocenił(a) film na 8
Seifenblase

Przed chwilą zobaczyłam film "Różą", to chyba jeszcze mocniejszy w smutku film...

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Mam go na liście "do obejrzenia"...dobrze wiedzieć, że muszę się psychicznie przygotować :P

ocenił(a) film na 8
Seifenblase

Tak to naprawdę mocne kino. Jeśli ktoś kojarzy Dom zły, to musi się przygotować na coś o wiele bardziej uderzajacego... Polecam!

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Taką rzecxywistość pokazuje też "Czeka na nas świat".

ocenił(a) film na 8
admater85

Widziałam, dobry, ale Plac Zbawiciela bardziej mi się podobał.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Mi też. Czeka na nas świat to taka czarna komedia...

W obu filmach główni bohaterowie to kalecy społeczni... Beata z Placu np. Piszą, że przecież dostala prace, ale tescwa nie chciala zodtac z dziecmi w godzinach 16-20. A ona postawila ja przed faktem dokonanym "pracuje 8-20". Gdyby powiedziala" jest szansa na prace, sporo godzin, bo 8-20, ale tez sporo pieniedzy, moze mama by zostawala z dziecmi po poludniu? Pewnie za jakis czas przyjma gos jeszcze i nie bede pracowala codziennie po 12 godzin" po prostu bohaterka nie umiala nic a nic walczyc o swoje, cos zagadac, zapytac. Moze to brak oglady i tyle.

ocenił(a) film na 8
admater85

No właśnie taki marazm, coś chciała zdziałać, ale zawsze pod górkę, zawsze niemrawo, bez werwy. Ale tacy ludzie są i w sumie nie wiadomo jak im pomóc.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Bo przede wszystkim Ty musisz starać się Sobie pomóc. Dostajesz przysłowiową wędkę i działaj! Niestety takich ludzi jest wiele. Bo jeśli ktoś pomaga, a nie widać checi od tej osoby, to ta pomoc zaniknie, bo to nie mi powinno zalezec...

W moj rodzinie tez potrzebna byla pomoc, mops itd. Ale na zasadzie wedki, jak nie bylo kasy, a jakies wakacje by sie przydaly, raz na 5 lat to mops nie dal kasy, tylko wykupil polowe wycie zki,a reszte my. A wiekszosc ludzi w trn sposob by wyludxilo kase na inne rzeczy, alkohol przede wszysim.

Wkurzaja mnie jeszcze ludzie, jak maz bohaterki, kasy nie ma, a codznnie paczka fajek, 300zl miesiecznie... jak sie ma noz na gardle, to fajki TRZEBA rzucic

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

Co do Placu Zbawiciela, to dla co neiktorych to szok, ze "zycie nie zawsze przypomina m jak milosc" i innych seriali, w ktorych 25 latek, rok po studiach ma swoj aparatament w centrum wawy (kupiony za gotowke)...

ocenił(a) film na 8
admater85

Bo Plac Zbawiciela to prawda o życiu, a nie bajka o tym, że wszyscy, którzy mają 25 lat są piękni, młodzi i bogaci i nie pracują na umowach śmieciowych, a mieszkają w apartamentach.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

A ludzi e komentują, że Plac Zbawicielaest...nierealny, hehe. Bo przecież każda teśckoa jest ta jak Mostowiakowa, bez swojego życia i do rany przyłóż.

ocenił(a) film na 8
admater85

A mi się wydaje, że dużo ludzi docenia Plac Zbawiciela właśnie za to, że to film prawdziwy. Nie oglądam M jak miłośc.

ocenił(a) film na 8
majkalipcowa

No tak, te dojrzalsze oceny są właśnie oparte na tym.

Ja też nie, kiedyś trochę i eidziałem tę idealną teściową ;-)

A słowa, że życie nie przypomina m jak milość to cytat z Testosteronu.

ocenił(a) film na 8
admater85

Nawet jak się nie ogląda to trudno czasem nie trafic na ten serial :)) Bo on leci ciągle albo powtarzają odcinki, więc ja też wiem kto tam gra, ale wolę inne filmy. Testosteron był fajny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones