PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=245950}
7,6 84 108
ocen
7,6 10 1 84108
7,6 30
ocen krytyków
Plac Zbawiciela
powrót do forum filmu Plac Zbawiciela

:)

ocenił(a) film na 8

Szczęśliwi ludzie, którzy w tym filmie nie widzą (nie mają) odprysków życia swojej rodziny :).

ocenił(a) film na 8
libella

dokładnie, Uniwersalne, każdo rodzinne piekiełka. Ten film powinien być pokazywany na lekcjach z wychowania w rodzinie. Obowiązkowo.

ocenił(a) film na 8
libella

Życiowy film,ale jak dla mnie trochę za mało dramaturgi w nim było.Spodziewałem się pijaństwa,alkoholizmu przez który dzieciaki nie będą mieli co jeść,będą chodzić brudne i głodne,zabrakło też przemocy większej.Myślałem że film zrobi na mnie większe wrażenie,ale ogólnie ciekawy i pokazujący biedę z którą na co dzień się nie spotykamy na szczęście ;).

ocenił(a) film na 9
jazdowicz2666

Według ciebie tylko pijaństwo i głód to ekwiwalent dramatu?

ocenił(a) film na 8
Morska_Bryza

A czy ja napisałem że tylko ?.Chodziło mi że tylko tego zabrakło.

ocenił(a) film na 9
jazdowicz2666

No tak, ale czy naprawdę uważasz, że przez to film był za mało dramatyczny?

ocenił(a) film na 8
Morska_Bryza

Trochę tak,żeby to dodali jeszcze,to film był by naprawdę bardzo mocny.

ocenił(a) film na 9
jazdowicz2666

A moim zdaniem film miał na celu ukazanie tego, że nie tylko tam gdzie jest alkohol i głód, może dojść do tragedii. I zdecydowanie się to udało.

ocenił(a) film na 8
Morska_Bryza

Zgadzam się pod tym względem im wyszło,dlatego oceniłem na 8.Nie mówię że film był słaby,bo zabrakło alkoholizmu wcześniej wspomnianego.

jazdowicz2666

Co by nie mówić, patologia może lepiej się sprzedaje, ale wypacza też ideę - a pozbawienie filmu tych patologicznych elementów pozwala zdecydowanie bardziej przemówić nam do myślenia, że takie coś może dosięgnąć każdego, w tym nas samych; a nie jest zarezerwowane dla ludzi, od których wielu odcina się 'dla zasady' i uznaje, że jest zbawiona od ich tzw. "patologicznego" wzorca.

ocenił(a) film na 8
Morska_Bryza

zgadzam się z Morską. i chyba właśnie był taki cel filmu - bez wódy i przemocy - a jednak niesamowity dramat rodzinny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones